Aktivity vedenia ministerstva

  1. Domov
  2. Aktuálne
  3. Aktivity vedenia ministerstva

Aktivity vedenia ministerstva

Pracovný program vedenia ministerstva

30.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Inovačný deň so spoločnosťou MicroStep - MIS, Bratislava
30.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (SNM - Múzeum židovskej kultúry v BA - Múzeum holokaustu v Seredi - Veľvyslanectvo USA v SR)
30.
januára
Štátny tajomník Andrej Stančík
Podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu
30.
januára
Štátny tajomník Andrej Stančík
Zasadnutie Ústavnoprávneho výboru NR SR
31.
januára
Minister Rastislav Káčer
Otvorenie Slovensko - Českého fóra
31.
januára
Minister Rastislav Káčer
Bilaterálne rokovanie s ministrom zahraničných vecí Českej republiky
31.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Účasť na bilaterálnom rokovaní prezidenta Rakúska Alexandra Van der Bellena s prezidentkou SR p. Zuzanou Čaputovou počas oficiálnej nástupnej návštevy v Bratislave
31.
januára
Štátny tajomník Andrej Stančík
Zasadnutie Zahraničného výboru NR SR
1.
februára
Minister Rastislav Káčer
Taliansko / Rím; pracovná návšteva
1.
februára
Štátny tajomník Andrej Stančík
Zahraničná pracovná cesta Rakúsko/Viedeň
2.
februára
Štátny tajomník Andrej Stančík
Návšteva Bilingválneho gymnázia v Nitre
3.
februára
Štátny tajomník Andrej Stančík
Tuzemská pracovná cesta Mochovce


Aktuálne

31.01.2023 Česko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer rokoval v utorok, 31. januára 2023 na Zámku Šimák v Pezinku, so svojím českým rezortným kolegom, ministrom zahraničných vecí ČR Janom Lipavským. Partneri diskutovali o rozvoji bilaterálnej a regionálnej spolupráce, ako aj medzinárodnej bezpečnostnej situácii v súvislosti s ruskou agresiou na Ukrajine.

30.01.2023

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková privítala v pondelok 30. januára 2023 v Bratislave zahraničné veľvyslankyne a veľvyslancov na 23. Inovačnom dni. Hosťom sa predstavila spoločnosť MicroStep-MIS vyrábajúca monitorovacie a informačné systémy.

28.01.2023 Portugalsko

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková v piatok 27. januára 2023 rokovala v Lisabone so štátnym tajomníkom portugalského rezortu zahraničných vecí pre internacionalizáciu Bernardom Ivom Cruzom. Témou ich rokovaní boli energetická kríza spôsobená ruskou agresiou na Ukrajine, využívanie obnoviteľných zdrojov, ako aj ekonomická spolupráca a možnosti jej prehĺbenia.

27.01.2023

Od oslobodenia nacistického koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau uplynulo v piatok, 27. januára 2023, 78 rokov. Práve preto si dnes, na základe rozhodnutia Valného zhromaždenia OSN z roku 2005, pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík privítal v utorok, 24. januára 2023, v Bratislave štátneho tajomníka pre Európu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Lea Dochertyho.

23.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v pondelok, 23. januára 2023 v Bruseli, zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci. Hlavnými témami diskusie ministrov členských štátov EÚ bola pokračujúca agresia Ruska proti Ukrajine, pripravovaný samit EÚ-Ukrajina, ako aj vývoj v regióne Sahelu a západnej Afriky.

19.01.2023

Slovenská republika pred 30 rokmi, 19. januára 1993, vstúpila do Organizácie Spojených národov (OSN) a stala sa jej 180. členskou krajinou. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pripomenul, že Slovensko malo v OSN od začiatku dvere otvorené, čoho dôkazom bol aj krátky čas medzi vznikom krajiny a jej vstupom do organizácie.

18.01.2023

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík sa v stredu 18. januára 2023 v Bratislave zúčastnil na diskusii k prioritám švédskeho predsedníctva v Rade EÚ.

12.01.2023

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa vo štvrtok, 12. januára 2022 v Bratislave, stretla s vedením slovenských plynárenských spoločností – predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom SPP a.s. Miroslavom Kullom, generálnym riaditeľom Eustream a.s. Rastislavom Ňukovičom a zástupcami Národnej vodíkovej asociácie Slovenska Jánom Weiterschützom a Jurajom Sinayom. Na stretnutí sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Gerhart.

12.01.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer potvrdil príspevok vo výške takmer 27-tisíc eur, ktorý Slovensko začiatkom januára 2023 poskytlo Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj  (OECD) na vytvorenie analytického oddelenia pre Ukrajinu.


Back To Top