Seniori slovenskej diplomacie

Bratislava 14. mája 2024 - V sprievode kurátora Zbierky gotického umenia a senior kurátora Zbierok starého umenia Slovenskej národnej galérie v Bratislave, kunsthistorika Dr. Dušana Burana, absolvovali Seniori slovenskej diplomacie komentovanú prehliadku zrekonštruovanej budovy Slovenskej národnej galérie.

Bratislava 9. apríla 2024 - Pravidelné stretnutia členov Analytickej sekcie Občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie pokračovali v marci (14.3.) prednáškou a debatou na tému situácia na Blízkom východe s Mgr. Jaroslavom Drobným, PhD. z Katedry klasickej a semitskej filológie FFUK.

Prvé tohtoročné stretnutia členov Analytickej sekcie občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie sa uskutočnili 17. januára a 14. februára 2024.

Občianske združenie Seniori slovenskej diplomacie (SSD) v spolupráci s Veľvyslanectvom Českej republiky v SR a pobočkou Českej mincovne (ČM) v Bratislave usporiadalo 5. marca 2024 besedu s legendou slovenského a československého hokeja Jozefom Golonkom.

Členovia OZ Seniori slovenskej diplomacie absolvovali 22. februára 2024 zaujímavú „prechádzku“ svetovými výstavami EXPO. Skvelou a erudovanou sprievodkyňou históriou i najbližšími plánmi SR im bola Ing. PhD. Ivana Vala Magátová, v októbri 2022 vymenovaná vládou SR za generálnu komisárku pre svetovú výstavu EXPO 2025 v Osake.

Seniori slovenskej diplomacie navštívili v utorok 6. februára 2024 Galériu Nedbalka v Starom meste v Bratislave. Kurátorka Alexandra Kočišková predstavila galériu, jej históriu, koncepciu a najmä stálu expozíciu, rozprestrenú na štyroch poschodiach.

Vyše 50 seniorov slovenskej diplomacie sa na tohtoročné Vianoce naladilo (18. decembra 2023) na tradičnom Vianočnom koncerte Slovenskej filharmónie, Slovenského filharmonického zboru (zbormajster Jan Rozehnal) a Bratislavského chlapčenského zboru (zbormajstri Magdaléna Rovňáková a Gabriel Rovňák).

Občianske združenie Seniori slovenskej diplomacie (SSD) má za sebou 15 rokov svojej činnosti. Uplynulý rok zhodnotili jeho členovia 28. novembra 2023 na Valnom zhromaždení v Kongresovej sále Štefana Osuského Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Pozdraviť ich prišiel v mene ministra Juraja Blanára štátny tajomník Marek Eštok. Stručný prehľad aktivít, ktoré sa podarilo uskutočniť, priblížil predseda SSD Miroslav Mojžita.

Malér - hru svetoznámeho dramatika Friedricha Dürrenmatta v réžii Ondreja Spišáka si užili 18. novembra 2023 Seniori slovenskej diplomacie v bratislavskom divadle Astorka.

Členovia občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie sa v stredu 15. novembra 2023 zúčastnili na vernisáži výstav Boris Kvasnica proces - underground - dielo v Galérii Pálffy a Umenie skla v Galérii Statua v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave. Výstavy pripravila kurátorka výstav v Paláci Pálffy, kunsthistorička Xenia Lettrichová.

1 / 10