RSS zoznamy

Indietro

Vianočný koncert so slovenským zborom Piarissimo v New Yorku

Vianočný koncert so slovenským zborom Piarissimo v New Yorku

13.12.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Generálny konzulát Slovenskej republiky v New Yorku zorganizoval 6. decembra 2019 v slovenskom kostole Sv. J. Nepomucene na Manhattane vianočný koncert so zborom Piarissimo. Hostí privítali farár otec Richard Baker a generálna konzulka Ladislava Begeç, ktorá sa v svojom príhovore poďakovala všetkým priaznivcom Generálneho konzulátu Slovenskej republiky v New Yorku a popriala príjemné sviatky. 

 

Školský spevácky zbor Piaristického gymnázia Jozefa Braneckého v Trenčíne vznikol po obnovení činnosti školy v roku 1990. V roku 1999 sa z bežného mládežníckeho gospelového zboru vyprofiloval na klasický miešaný zbor, ktorý interpretuje viachlasné svetské i duchovné skladby rôznych štýlových období - od gregoriánskeho chorálu, cez renesanciu, baroko až po súčasnú modernú duchovnú a svetskú hudbu. V jeho repertoári možno nájsť napr. slovenské ľudové piesne, diela starých majstrov, súčasnú zborovú literatúru, hudbu z filmov ako i černošské spirituály a mnohé iné.

 

Po koncerte sviatočná atmosféra pokračovala pri tradičnej vianočnej kapustnici a občerstvení, ktoré zabezpečil Generálny konzulát Slovenskej republiky v New Yorku.