Opatrenia proti šíreniu vírusu COVID-19 v Madagaskarskej republike

18.2.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Madagaskar

Dovoľujeme si informovať cestujúcu verejnosť o platnosti nariadenia vydaného Ministerstvom dopravy Madagaskarskej republiky o opatreniach, ktoré táto krajina prijala v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19. Všetky letecké a námorné spoločnosti prichádzajúce na Madagaskar z Číny boli vyzvané, aby neprepravovali pasažierov akejkoľvek štátnej príslušnosti, vrátane občanov SR, z tejto krajiny alebo tranzitujúcich cez Čínu. Zároveň boli prijaté zvýšené bezpečnostné opatrenia na letiskách a prístavoch súvisiace s kontrolou zdravotného stavu pasažierov aj posádok.

 

Pre bližšie informácie odporúčame kontaktovať priamo príslušné úrady Madagaskarskej republiky, prípadne najbližšie Veľvyslanectvo Madagaskaru.

 

V prípade núdze odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Pretórii na telefónnom čísle +27 833041599. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR zároveň vyzýva občanov SR, aby v prípade cestovania do uvedených oblasti využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie cez webovú stránku MZVEZ SR alebo aplikáciu Svetobežka.