1. Domov
  2. Diplomacia
  3. Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc

Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc


30.04.2024 Ukrajina

Jeden z cieľov slovenskej rozvojovej spolupráce – zameriavať sa na humanitárne projekty, pokračuje ďalšou konkrétnou formou pomoci. Plán Slovenska uľahčiť Ukrajine situáciu v oblasti odmínovania podporilo odovzdanie odmínovacieho systému podvodných dronov na vyhľadávanie mín a nevybuchnutej munície.

29.04.2024

Komisárka Európskej komisie pre medzinárodné partnerstvá Jutta Urpilainenová pricestovala po prvýkrát v rámci svojho súčasného mandátu do Bratislavy a dnes (29. apríla 2024) rokovala s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Jurajom Blanárom. Hlavnými témami stretnutia boli európske otázky, ako aj strategická iniciatíva Globálna brána (Global Gateway), ktorá môže byť podľa šéfa slovenskej diplomacie účinným nástrojom aj pri snahách o zamedzenie nelegálnej migrácie.

10.04.2024 Kuba

Slovenská republika pomôže v náročnej humanitárnej situácii na Kube zabezpečiť pre deti približne 60 ton sušeného odstredeného mlieka. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár dnes (10. apríla 2024) prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kubánskej republiky Rafaela Paulina Pino Bécquera, ktorého informoval o tom, že SR už v pondelok odošle do Svetového potravinového programu Organizácie Spojených národov finančný príspevok vo výške 200-tisíc eur určený na nákup sušeného mlieka.


Neprehliadnite

     
Pri príležitosti 20. výročia poskytovania oficiálnej rozvojovej pomoci sa v dňoch 8. – 10. novembra 2023  uskutoční podujatie SlovakAid Development Summit.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Rozvojová spolupráca
Budovanie, základné princípy, priority, teritoriálne a sektorové zameranie a štruktúra rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky, nástroje dvojstrannej rozvojovej spolupráce, mnohostranná spolupráca, Agenda 2030, hlavní aktéri SlovakAid, kontakty.
Humanitárna pomoc
  Čo je humanitárna pomoc, ciele a základné dokumenty,
Rozvojová spolupráca EÚ
EÚ ako donor, hlavné výzvy rozvojovej spolupráce EÚ, Slovensko v Rade Európskej únie, Slovensko a Spoločné programovanie EÚ v oblasti rozvojovej spolupráce
Nadpis
Text