Minister M. Lajčák prijal predstaviteľov občianskej spoločnosti

18.12.2019 | Aktivity ministra

„Spolupráca ministerstva s mimovládnymi organizáciami je prirodzenou súčasťou formovania zahraničnopolitického prostredia, rozvojovej spolupráce, ale aj rezortnej verejnej diplomacie,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák na predvianočnom neformálnom stretnutí, ktoré sa konalo vo štvrtok (18. decembra 2019). Partnerom zároveň poďakoval za skvelú spoluprácu a prínos v uplynulom období. 

 

Rezort diplomacie spolupracuje so širokou škálou mimovládnych organizácií v rôznych oblastiach a podporuje ich cez dotačnú schému ministerstva. Tradičné stretnutie bolo príležitosťou zhodnotiť spoluprácu, ale aj pomenovať výzvy, ktoré rezort čakajú v nasledujúcom roku. 

 

Ešte pred týmto slávnostným podujatím minister M. Lajčák diskutoval počas okrúhleho stola so zástupcami mimovládneho sektora a akademickej obce. Vymenili si názory zamerané najmä na budúcnosť zahraničnej a európskej politiky SR. „Diskutovali sme aj o niektorých zásadných otázkach medzinárodných vzťahov, predovšetkým o situácii v strednej Európe, o budúcnosti Európskej únie, či o vývoji transatlantických vzťahov a multilateralizmu s dôrazom na nástup nových globálnych aktérov,“ uzavrel šéf slovenskej diplomacie.