Všetky správy

Nazaj

„Všetci si zaslúžime slobodu, dôstojnosť a rovnosť,“ uviedol počas recepcie k Nežnej revolúcii M. Podstavek

„Všetci si zaslúžime slobodu, dôstojnosť a rovnosť,“ uviedol počas recepcie k Nežnej revolúcii M. Podstavek

18.10.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taiwan

Slovenský ekonomický a kultúrny úrad Taipei spoločne s Českým ekonomickým a kultúrnym úradom Taipei vo štvrtok (17. októbra) zorganizovali spoločnú recepciu pri príležitosti osláv 30. výročia Nežnej revolúcie. 

 

Na podujatí sa zúčastnilo vyše 200 hostí z diplomatických, kultúrnych, ekonomických, ale aj krajanských kruhov. 

 

„Niektorí ľudia sa ma pýtali, aký bol môj život počas komunistického režimu. Žil som takmer normálny život a moje študentské časy boli  radostné. Ale porozmýšľajte nad tým: Je život v stráženej klietke obklopenej pochmúrnym prostredím s niekým nad vami, kto vám neustále hovorí čo je a čo nie je dovolené, je toto skutočne dobrý život a prostredie v ktorom žijete?,“ povedal  v príhovore M. Podstavek. Uviedol tiež, že všetci ľudia na svete si zaslúžia slobodu, dôstojnosť a rovnosť.

 

Na oslavách výročia Nežnej revolúcie bol hlavným hosťom minister zahraničných vecí Joseph Jausieh Wu, ktorý vyzdvihol obojstranné pozitívne vzťahy ako medzi ČR, tak aj Slovenskou republikou a Taiwanom.

 

Na podujatí vystúpilo s kultúrnym program Klavírne Duo z ČR, ktoré svojím energetickým vystúpením zaujalo hostí a vyslúžilo neutíchajúci potlesk. Návštevníci si pri vstupe do sály mohli taktiež pozrieť panelové výstavy 30. výročia Nežnej revolúcie a výstavu k vstupu SR do EÚ. V sále boli na stenách premietané historické zábery z revolučných protestov v SR a ČR, aby sa hostia viac vedeli vcítiť do historických udalostí a atmosféry.