Španielsko

 1. Home
 2. States
 3. Španielsko
Vlajka Španielska

Spain

Madrid - local time:

Ak je cestujúci držiteľom jedného z uvedených potvrdení vo formáte Digitálneho COVID preukazu EÚ, nemusí už vypĺňať sanitárny formulár...


Cestovanie

Upozornenia pred cestou
Podmienky vstupu
Published 12.05.2022

Na vstup do Španielska je potrebný platný cestovný pas alebo občiansky preukaz, v ktorom je uvedená štátna príslušnosť držiteľa tohto dokladu, bez určenej minimálnej doby platnosti dokladu pri vstupe alebo výstupe z krajiny. 

COVID-19
Updated 28.11.2022
28.11.2022
Aktualizovaný dátum.
04.10.2022
Aktualizovaný dátum.
Published 24.06.2022

Podmienky vstupu do krajiny

Aké dokumenty sa vyžadujú pri vstupe do Španielska

(vrátane Kanárskych a Baleárskych ostrovov)

Španielsko zrušilo väčšinu obmedzení týkajúcich sa COVID-19.

V platnosti naďalej zostáva povinná maska na tvár vo verejnej doprave, v lekárňach, v nemocniciach, domovoch dôchodcov a pod.

 

Dávajte si pozor na svoje doklady

Zároveň dôrazne upozorňujeme cestujúcich, že komplikáciou v prípade pobytu môžu byť rozšírené krádeže, predovšetkým vreckové krádeže peňaženiek – a tým aj dokladov potrebných na návrat domov. Preto je nevyhnutné dávať si obzvlášť pozor na svoje doklady a peniaze – určite si ich nedávajte len na jedno miesto a tiež majte pripravenú v prípade okradnutia kópiu dokladu. 

Cestujúcim odporúčame, aby si pred cestou do Španielska overili/dobre prečítali podmienky cestovania s prepravnou spoločnosťou.

 

Je po príchode povinné rúško?

Použitie rúška je od 20. apríla 2022 povinné už iba:

 • vo všetkých typoch verejnej dopravy (autobusy, vlaky, lietadlá, metro, lode...),
 • v  zdravotných strediskách vrátane nemocníc,
 • v lekárňach,
 • v sociálnych zariadeniach.

 

Ako postupovať v prípade podozrenia alebo potvrdenia COVID-19

Riadiť sa pokynmi zdravotníkov.
Mierne a asymptomatické prípady a blízke kontakty nemusia ísť do karantény. Odporúča sa nosenie respirátora, udržiavanie odstupu a vyhýbať sa zraniteľným skupinám.

Informácie na webovej stránke španielskeho ministerstva zdravotníctva

 

Podmienky tranzitu a cestovanie v rámci krajiny

Pri pobyte môže prekvapiť počasie – extrémne lejaky, búrky a silný vietor môžu spôsobiť lokálne záplavy a ďalšie problémy. Pozor aj na tzv. piesočné búrky, ktoré môžu tiež ovplyvniť kvalitu cestovania.

Vývoj počasia a výstrahy pred cestou do Španielska.

Na cestujúcich apelujeme, zaujímať sa o svoje poistenie do zahraničia, ak by bolo potrebné zotrvať v krajine v prípade náhlych zmien v karanténnych opatreniach dlhšie, ako bol predpoklad, a tiež v prípade náhlej hospitalizácie.

Zároveň na cestujúcich apelujeme venovať zvýšenú pozornosť svojim osobným veciam a vyhnúť sa tak napr. krádeži cestovných dokladov.

Pozrite si video španielskej polície o tom, ako vás môžu okradnúť.

 

V prípade, že ste už boli okradnutý alebo ste doklady stratili, je potrebné - ako prvý krok nahlásiť to na miestnej polícii a následne počas dňa telefonicky alebo písomne kontaktovať slovenské veľvyslanectvo v Madride (nie honorárny konzulát) so žiadosťou o vydanie náhradného dokladu na návrat. Volať môžete na číslo +34 915 903 861 alebo píšte: emb.madrid@mzv.sk.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

Cestovanie s deťmi
Updated 06.09.2022
Published 12.05.2022

Pri cestovaní neplnoletých osôb bez rodičov do Španielska nie sú špecifikované iné podmienky. Veľvyslanectvo SR v Madride odporúča občanom SR pri cestovaní neplnoletých osôb v sprievode iba jedného z rodičov alebo v sprievode inej osoby ako rodiča mať k dispozícii  splnomocnenie na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v anglickom jazyku. 

Pri súhlase zákonného zástupcu španielske orgány uvádzajú iba súhlas rodiča, bez ďalšej špecifikácie (napr. potreby notárskeho overenia podpisu na súhlase). Súhlas zákonného zástupcu môže vyžadovať miestny orgán v Španielsku napr. v prípade hospitalizácie alebo zadržania neplnoletej osoby za účelom poskytnutia informácie inej osobe. 

Vzor splnomocnenia na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v anglickom jazyku
Word 12.8 kB, 8/26/22, 7686 downloads
Download
Vzor splnomocnenia na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v slovenskom jazyku
Word 13.0 kB, 8/26/22, 6646 downloads
Download
Miestne špecifiká
Updated 21.09.2022
Published 12.05.2022

Upozorňujeme turistov smerujúcich na letnú dovolenku do Španielska na niektoré situácie, ktoré ich pred cestou alebo počas pobytu a pri návrate môžu prekvapiť alebo zaskočiť.

 

Lesné požiare

V Španielsku sa pravidelne vyskytujú rozsiahle lesné požiare na viacerých miestach naraz. V lete často horí na Kanárskych ostrovoch a v Andalúzii, v oblastiach na severe krajiny, v Katalánsku a pod. Pred cestou si zistite stav vo vašej cieľovej stanici buď prostredníctvom touroperátora, hotela alebo jednoducho v správach na internet.

 

Extrémne počasie

Pri pobyte môže prekvapiť počasie – extrémne lejaky, búrky a silný vietor môžu spôsobiť lokálne záplavy a ďalšie problémy. Pozor aj na tzv. piesočné búrky, ktoré môžu tiež ovplyvniť kvalitu dovolenky.

Vývoj počasia a výstrahy v Španielsku

 

Pozor na silné búrky v Španielsku

Po extrémne horúcich slnečných dňoch v Španielsku sa môžete aj počas babieho leta stretnúť s veľmi silnými búrkami, niekedy sprevádzanými veľkými krúpami, silným vetrom a s množstvom zrážok, ktoré môžu spôsobiť lokálne záplavy. 

Preto:

 • keď vidíte čierne oblaky alebo blesky a počujete hrmenie, vráťte sa čo najskôr do ubytovacieho zariadenia alebo, ak to už nestihnete, hľadajte úkryt.
 • ak sa v tom čase kúpete v mori alebo v bazéne, okamžite vyjdite na breh a zároveň sa vyhnite kovovým predmetom (zábradlie a pod.). Voda a kov môžu prenášať elektrický prúd.
 • ak uviaznete v oblasti bez prístrešia, vyhnite sa ležaniu na zemi. Prikrčte sa do polohy so zasunutou hlavou medzi kolenami a rukami na ušiach, pričom sa pokúste minimalizovať kontakt so zemou.
 • vyhýbajte sa vyvýšeným oblastiam ako sú kopce alebo štíty, a nikdy sa neukrývajte pod samostatne stojacim stromom
 • zosadnite z bicyklov, motocyklov alebo kolobežiek
 • ak ste v skupine ľudí, neostávajte pokope, lepšie je sa rozprestrieť na viacero strán
 • dávajte si pozor na spadnuté elektrické drôty po silnom vetre, ktoré by vás mohli zraniť
 • vopred si samozrejme pozrite predpoveď počasia: výstrahy pred nepriaznivým počasím – alebo sa opýtajte domácich, sústreďte sa aj na výstrahy pre konkrétnu lokalitu, v ktorej sa nachádzate a v prípade, že je nepriaznivá, výlet či kúpanie v mori radšej odložte na neskôr.

 

Dávajte si pozor na svoje doklady

V krajine sú v turistických centrách rozšírené vreckové krádeže. Podvodníci tiež na diaľnici zastavujú autá s poukázaním na vymyslenú poruchu a po vystúpení skrytý komplic vykradne auto. Zlodeji dokonca vykrádajú aj autá s vo vnútri spiacou posádkou.

Praktické rady s ukážkami ako pracujú zlodeji

Zhrnuli sme zároveň viac informácií ako sa nenechať okradnúť a čo robiť, ak sa to napriek opatrnosti stane. Po ukradnutí dokladov budete potrebovať spísať na španielskej polícii policajnú správu a následne vyžiadať náhradný doklad, ktorý vystavíme na veľvyslanectve v Madride alebo na honorárnych konzulátoch. Počítajte však aj s tým, že na honorárnych konzulátoch majú rovnako dovolenky, a preto v niektorých prípadoch budete musieť cez polovicu krajiny pricestovať do hlavného mesta, čo zvyšuje náklady na dovolenku. Majte už vopred pripravenú kópiu cestovného dokladu (OP SR alebo pas) a 2 fotografie pasového formátu.

Viac informácií a kontakty na španielsku políciu

 

Rady a odporúčania

Pri kúpe dovolenkového ubytovania na súkromí mimo oficiálnych, osvedčených a zaužívaných webových stránok sa môžete stať obeťou podvodníkov, ktorý v skutočnosti uvedenú nehnuteľnosť nevlastnia alebo vôbec neexistuje. Prečítajte si na čo si dávať pozor,

Pri ceste lietadlom si vopred overte situáciu na príslušnom letisku a príďte s dostatočným predstihom. V Madride, Málage, Alicante, Palma de Mallorca či na Tenerife Sur, ktoré sú hlavnými vstupnými bránami do krajiny pre lety zo Spojeného kráľovstva (britskí občania, musia prejsť pasovými kontrolami) môže prekvapiť zvýšená doba čakania. Tiež berte do úvahy vopred avizované prípadné štrajky, ktoré môže vyhlásiť letecká spoločnosť,

 

Rizikové športy

V prípade, že sa v Španielsku chystáte praktizovať rizikové športy ako je napr. na Kanárskych ostrovoch obľúbený kiting a všetky jeho varianty, motošport a pod., dobre si skontrolujte poistku v súkromnej poisťovni; náklady v nemocnici, operácia a prevoz domov môžu narásť do závratných výšok a tie európsky preukaz zdravotného poistenia ani bežná poistka, nepokryje.

 

Aspoň základná znalosť svetového jazyka alebo spoločnosť takej osoby pomôže v prípade, že je potrebné urgentne riešiť nepredvídateľné udalosti, ako je krádež či zdravotné problémy, zavolanie záchrannej služby, polície a pod. Na viacerých policajných staniciach v turistických centrách majú zabezpečené tlmočenie prostredníctvom telefónu, kde v prípade krádeže takto spíšete policajnú správu. Tiež je k dispozícii číslo pre turistov +34 902 102 112, komunikujú v anglickom, nemeckom, talianskom alebo francúzskom jazyku. Policajnú správu potrebujete v prípade žiadosti o náhradný doklad cez veľvyslanectvo, ale napr. aj pri žiadosti o preplatenie vzniknutých nákladov -  ak ste boli pre prípad krádeže poistený, čo tiež patrí medzi základné odporúčanie pre turistov.

 

Alkohol na verejnosti

Upozorňujeme na zákaz požívania alkoholu na verejných miestach – mimo miest na to určených. Osobitne poukazujeme na alkohol na letiskách a v lietadle. V prípade javenia známok opitosti a agresivity vám môžu odmietnuť vstup do lietadla alebo vás z neho vyvedú, čo následne generuje ďalšie problémy s pokutou, zákazom lietať s danou spoločnosťou a v neposlednom rade opletačky s políciou.

 

Odporúčame vystríhať sa okázalému a hlučnému správaniu sa (zbytočné pútanie pozornosti zlodejov, a tiež polície). Pozor aj na hlučné hádky a predovšetkým sa vyhnite akémukoľvek fyzickému stretu. Miestni neváhajú okamžite volať políciu a môžete na určitý čas skončiť v cele.

 

Osobitne upozorňujeme na rodové a sexuálne násilie, nevyžiadané komplimenty, a tiež partnerské nezhody, ktoré môžu byť posúdené ako násilie. Po schválení zákona, ktorým Španielsko po novom definuje sexuálne násilie, známeho ako  „Len áno je áno“, polícia postupuje veľmi razantne,

 

Zakladať oheň vo voľnej prírode alebo mimo miest na to určených je prísne zakázané,

 

Aj keď na vstup do krajiny aktuálne nepožadujú nijaké zdravotné covidopatrenia, je na mieste byť naďalej obozretný, dodržiavať hygienické zásady a chrániť sa pred akýmkoľvek rizikom,

 

Odporúčame tiež zvoliť si vhodné oblečenie prispôsobené miestnym poveternostným podmienkam, nezabudnite na dostatočnú zásobu liekov, ktoré užívate a v neposlednom rade nepodceňujte ani dodržanie pitného režimu.

 

Naďalej platí, že v urgentných prípadoch, v ktorých sa v Španielsku ocitnete – v prípade ohrozenia života, hospitalizácie, úmrtia blízkej osoby alebo napríklad zatknutia môžete kedykoľvek volať na  pohotovostné číslo Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Madride +34 609 002 803. Dovoľujeme si upozorniť, že číslo tejto pohotovostnej linky veľvyslanectva neslúži na informácie o cestovaní, ani na riešenie bežnej konzulárnej agendy.

Colné predpisy – čo je možné doviezť a vyviezť pre osobnú spotrebu
Published 12.05.2022

Cestujúci z EÚ môže doviesť do Španielska pre vlastnú potrebu 800 ks cigariet, 400 ks malých cigár, 200 ks cigár, 1 kg tabaku, 10 l alkoholu, 20 l alkoholických nápojov so stredným obsahom alkoholu, 90 l vína a 110 l piva. Drogy sú v Španielsku zakázané, mať drogu aj v malom množstve je trestné. Na prevoz zbrane sa vyžaduje európsky zbrojný pas. Dovoz a vývoz hotovosti je obmedzený čiastkou 10 000 eur.

Info pre motoristov
Published 12.05.2022

Pri ceste autom do Španielska španielske zákony vyžadujú, aby mal vodič vodičský preukaz, doklady od vozidla a potvrdenie o poistení zodpovednosti (zelenú kartu). 

Vo výbave vozidla je povinné mať sadu náhradných žiaroviek a nástroje na ich výmenu, dva výstražné trojuholníky, v prípade nehody sa umiestni jeden pred vozidlo a druhý za vozidlo, náhradné koleso a nástroje na jeho výmenu. 

Najvyššia povolená rýchlosť na španielskych diaľniciach je 120 km a nesmie sa jazdiť rýchlosťou nižšou ako 60 km, vtedy vozidlo musí opustiť diaľnicu. V obci je povolená rýchlosť 50 km. Pokuty za porušenie dopravných predpisov sú odstupňované podľa závažnosti porušenia predpisov. Povolená hranica alkoholu je 0,5 mg na liter krvi alebo v dychu 0,25 miligramov, u profesionálov je 0, 3 mg na liter krvi alebo v dychu 0,15 mg.

Viac informácií je možné získať na webovej stránke Generálneho dopravného inšpektorátu Španielska.

Bezpečnostná situácia
Published 12.05.2022

Všeobecne možno považovať Španielsko za bezpečnú krajinu. Zvýšenú pozornosť treba venovať ochrane cestovných dokladov, finančných prostriedkov, kreditných kariet a cenných predmetov, najmä v centrách miest a v rekreačných oblastiach. Odporúča sa nenosiť tieto spolu, mať poznačené telefónne číslo banky za účelom nahlásenia prípadnej straty (odcudzenia) bankových kariet, nenechávať v aute doklady a cennosti.

V prípade odcudzenia alebo straty cestovného pasu Veľvyslanectvo SR v Madride vydá občanovi SR cestu na Slovensko cestovný preukaz. Na cestách a diaľniciach, najmä v Katalánsku, sa odporúča zastaviť len pri motorestoch, benzínových čerpadlách a na frekventovaných oddychových zónach. V prípade odcudzenia finančných prostriedkov možno využiť medzinárodnú službu WESTERN UNION. 

Turistické a iné užitočné informácie

Doprava

Published 12.05.2022

Všetky dôležité veľké mestá majú letisko a v Madride a Barcelone pristávajú linky z celého sveta. 

Cestná a železničná sieť sa stále zdokonaľuje, Španielsko ponúka mnoho možností cestovania vlakom od rýchlovlakov AVE po regionálne cercanías (vlak s krátkou traťou).

Mestská hromadná doprava je dobre zorganizovaná vo všetkých mestách turistického záujmu. Hlavné mesto Madrid má zabezpečenú MHD prostredníctvom metra, autobusov a prímestských vlakov. Metro premáva od 5.00 do 01.30, autobusy od 5.00 do 23.30, v noci fungujú nočné autobusové spoje. Zastupiteľský úrad SR v Madride však občanom odporúča, aby boli pri ceste v MHD mimoriadne obozretní a dávali si pozor na osobné veci. Drobné krádeže sa najviac týkajú miest Madrid, Barcelona, Málaga a Palma de Mallorca. Z madridského letiska Barajas je zabezpečené spojenie do mesta metrom č. 8, autobusom a taxíkmi.
 

Zdravotná  starostlivosť

Published 12.05.2022

S preukazom európskeho zdravotného poistenia bude slovenský občan ošetrený v sieti verejného zdravotníctva za rovnakých podmienok ako aj miestni obyvatelia.

Odporúčame uzavrieť pred cestou do zahraničia poistenie liečebných nákladov v zahraničí, pretože náklady za lekárske ošetrenie v španielskom súkromnom sektore sú pomerne vysoké. 

Klimatické podmienky

Štátne sviatky
The next public holiday in Spain is
6 December
Día de la Constitución Espaňola
DATE DAY HOLIDAY
1 January saturday Aňo Nuevo
6 January thursday Epifanía del Seňor
15 April friday Viernes Santo
1 May sunday Fiesta del Trabajo
15 August monday Asunción de la Virgen
12 October wednesday Fiesta Nacional Espaňola
1 November tuesday Día de Todos los Santos
6 December tuesday Día de la Constitución Espaňola
8 December thursday Inmaculada Concepción
25 December sunday Navidad
Dôležité telefónne čísla
Published 12.05.2022

Pre celé územie Španielska v prípade tiesne volať číslo 112, ktorým sa kontaktuje súčasne polícia, zdravotníci, hasiči prípadne ďalšie pohotovostné služby (SAMUR)
Policía Nacional: 091
Guardia Civil: 062
Polícia Municipal (mestská polícia): 092
 

Rady a odporúčania
Published 12.05.2022

Odporúčame štandardnú ostražitosť a nasledovanie pokynov miestnych orgánov.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.Správy

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková prijala včera (17. septembra 2021) veľvyslankyňu Španielskeho kráľovstva Loreau Arribalzaca Ceballos a veľvyslanca Írska Dermota McGaurana.

V dňoch 9. – 10. mája 2018 uskutočnil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek zahraničnú pracovnú cestu do Madridu. Cieľmi cesty boli politické konzultácie so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a spolupráce Španielskeho kráľovstva Ildefonsom Castrom a vystúpenie L. Parízka v prestížnom španielskom think-tanku INCIPE na tému „OBSE a nadchádzajúce SK PRES“, na ktorom sa zúčastnilo 48 participantov z akademickej oblasti, vojenského sektoru a diplomacie. V diskusii rezonovali témy ako reforma bezpečnostného sektora, zlepšenie spolupráce v rámci OBSE a aktuálne medzinárodné otázky...

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (19. apríla) na nástupnej návšteve nového veľvyslanca Španielskeho kráľovstva na Slovensku Luisa Belzuz de Los Riosa. V diskusii bola hlavnou témou budúcnosť EÚ, osobitne vo vzťahu k brexitu a víziách do budúcnosti. „V otázke brexitu je naším záujmom minimalizovať jeho negatívne dopady a zachovať jednotu EÚ pri rokovaniach so Spojeným kráľovstvom. Pokiaľ ide o diskusiu o budúcnosti EÚ, tá je živá a má veľa prúdov. Každopádne Slovensko je a chce zostať v jadre európskej integrácie,“ potvrdil M. Lajčák. Partneri sa v tejto súvislosti zhodli na tom, že je potrebné urobiť viac pre to, aby sa EÚ stala vskutku globálnym hráčom, osobitne v podmienkach multipolárneho sveta, v ktorom má ambíciu byť jedným z pólov.


Španielsko

Základné informácie

Common english name Spain
Official name Kingdom of Spain
Official english name Kingdom of Spain
Common name Spain
Local name Reino de Espaňa
Continent Európa
Capital city Madrid
English name of capital Madrid
Local name of the capital Madrid
Currency Euro
International currency abbreviation EUR
Telephone area code +34
The official languages španielsky, katalánsky, galícijský, baskický, aránsky
Time zone +0100
Internet domain .es
International licence plate E
Capital city longitude -3.70358
Capital city latitude 40.41670
System of government konštitučná monarchia

Head of state king Filip VI.
Prime minister Pedro Sánchez
Foreing minister José Manuel Albares Bueno
Ministry website

www.exteriores.gob.es

Recognition of the Slovak republic 1.1.1993
State recognition by the Slovac republic 1.1.1993
Establishing diplomatic relations with the Slovak Republic 1.1.1993

Zastupiteľské úrady

Embassy of the Slovak Republic in Madrid

C / Pinar, 20, 28006 Madrid
Phone
+34 915903861
Fax
+34 915903868
Email of the consular department
Emergency line
+34609002803

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Embassy of the Slovak Republic in Madrid

Honorárne konzuláty

Bilaterálne vzťahy

Published 13.05.2022
Dátum Popis
04/2021 Pracovná návšteva ministra obrany SR Jaroslava Naďa v Španielsku
12/2019 Pracovná návšteva ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka spojená s účasťou na ministerskom zasadnutí združenia ASEM (Fórum Ázia – Európa)
12/2019 Pracovná návšteva predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Španielsku spojená s účasťou na klimatickom summite COP 25
12/2019 Pracovná návšteva ministra životného prostredia SR Lászlá Sólymosa v Španielsku spojená s účasťou na klimatickom summite COP 25
05/2019 Pracovná návšteva ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera v Španielsku
10/2018 Pracovná návšteva ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka v Španielsku spojená s účasťou na zasadnutí Stredomorskej kontaktnej skupiny Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe
08/2016 Pracovná návšteva ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka v Španielsku
03/2015 Pracovná návšteva predsedu vlády SR Róberta Fica v Španielsku

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy
Ekonomické informácie o teritóriu
Španielsko - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 1.1 MB, 6/22/22, 70 downloads
Download
Obstarávanie a tendre
Španielsko - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 1.1 MB, 6/22/22, 70 downloads
Download
Veľtrhy a výstavy
Španielsko - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 1.1 MB, 6/22/22, 70 downloads
Download
Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania


Back To Top